Protez Tırnak Kursu

Protez tırnak kursu ile kursiyerlerimizle hijyen ve sağlık kurallarına uygun bir şekilde, protez tırnak işlemine ilişkin işlemleri yapma bilgi ve becerisi kazandırılır.

Protez tırnak, takma tırnaklardan farklı olarak tırnak uçlarına özel malzemeler kullanılarak uygulanan ek uzantılardır. Bu tırnaklar iki farklı yol ile uygulanmaktadır. Bahsedilen uygulamalardan ilki akrilik sistem olarak adlandırılan ve akrilik malzemenin kullanıldığı sistemdir. Yine bir diğer protez tırnak uygulaması ise genellikle daha fazla tercih edilen jel sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Tırnaklara estetik bir görünüm kazandıran bu uygulamalar, mutlaka gerekli eğitimleri almış uzman kişilerce gerçekleştirilmelidir. Siz de L’uva Beauty & Academy protez tırnak kursu ile bu alanda kendinizi geliştirebilir, meslek edinerek farklı alanlarda çalışma imkânı bulabilirsiniz.

Kursumuzda son teknoloji jel tırnak ve akrilik tırnak hakkında eğitimler verilecektir. Eğitim bitiminde kurum sertifikası verilmektedir. Eğitim süresi 2 haftadır. Eğitim esnasında kullanılacak tüm ekipman, kurumumuz tarafından sizlere tahsis edilecektir.

Protez tırnak uzmanlığı, son dönemlerde güzellik sektörünün en popüler mesleklerinden birisidir. Özellikle geç uzayan, çatlamış, kırılgan tırnaklar ve tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler için ideal olan protez tırnaklar, düzenli olarak bakımlarının yapılması durumunda uzun yıllar boyunca kullanılabilirler. İstenildiği zaman kolayca çıkarılabilecek olan bu tırnaklar doğal ve estetik bir görünüm sağlamaktadır. Son günlerde popülerliği giderek artan protez tırnak uygulaması, bu alana ilgisi olan ve eğitim almış kişilere çok iyi iş imkânları sağlamaktadır.

Eğitimden sonra çalışabileceğiniz alanlar:
  • Güzellik merkezleri
  • Kuaför salonları
  • Termal, SPA & Wellness merkezleri
  • TV Kanalları
  • Tiyatro salonları
  • Sinema stüdyoları
  • Kozmetik satış noktaları

 

 

Eğitim tarih ve kur seçiminiz için detaylı bilgi alabilirsiniz.

bilgi için lütfen tıklayın