Profesyonel Makyaj Kursu

Profesyonel makyaj kursu ile kariyerinize profesyonel bir makyaj sanatçısı olarak devam edebilirsiniz ya da kendinize daha doğru makyaj uygulamak isteyebilirsiniz.

Makyaj, her kadın için hayat kurtarıcı ve vazgeçilmez bir unsurdur. Ancak makyajın profesyonel eller tarafından yapılması oldukça önemlidir. Çünkü hiçbir kadın günlük ya da özel günlerde tenine ve yüzüne yakışmayan bir makyaj uygulamasını tercih etmez. Bu doğrultuda gerek müşteri memnuniyeti gerekse de mesleki anlamda başarılı olmak için kendisini kanıtlamış bir kurumdan makyözlük eğitimi almak gerekmektedir. Siz de L’uva Beauty & Academy olarak uzman kadromuz ile sunduğumuz profesyonel makyaj kursu ile kaliteli bir eğitim alarak kozmetik sektöründe sağlam bir yer edinebilirsiniz.

Sizler için hem M.E.B. onaylı profesyonel eğitimler hem de eğlenerek makyaj yapmayı öğrenebileceğiniz günlük workshop eğitimleri düzenliyoruz. Üstelik profesyonel makyaj markaları ile çalışma imkanı sunuyoruz.

Kariyerinizde profesyonel bir makyaj sanatçısı olarak yükselmek ya da kendinize doğru makyajı uygulamak istiyorsanız profesyonel makyaj kursu ile kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz. Sizler için hem Milli Eğitim Bakanlığı onaylı profesyonel eğitimler hem de günlük workshop eğitimleri düzenlemekteyiz. Üstelik uzman öğreticiler tarafından sunulan eğitimler sırasında profesyonel makyaj markaları ile çalışma fırsatı da bulabilirsiniz.

Yine profesyonel makyaj kursunda pek çok konuda hem teorik hem de pratik uygulamalar ile kursiyerlerin gelişimlerine katkıda bulunulmaktadır. Alınacak eğitimin içeriğine ise; Hijyen, Makyaj Tanımı ve Tarihçesi, Yüz Anatomisi, Gölgelendirme, Soft Makyaj, Işık, gölge ve kamuflaj, Kaş Şekilleri, Gece Makyajı ve Gündüz Makyajı gibi daha pek çok konu dâhildir.

Profesyonel makyaj kursu eğitimleri sonrasında merkezimizde Milli Eğitim Merkezinin gözetiminde yapılan sınavdan geçen adaylar, MEB onaylı sertifika almaya hak kazanmaktadır. Yine günlük eğitimlerimizi alan kursiyerler ise eğitim bitiminde kurum sertifikası sahibi olmaktadır.

Eğitimden sonra çalışabileceğiniz alanlar:
  • Güzellik Salonları ve Merkezleri,
  • Masaj Salonları,
  • Kaplıca ve Banyo Tesisleri,
  • Spa, Thalasso Terapi ve Bakım Merkezleri,
  • TV Kanalları,
  • Tiyatro Salonları,
  • Kozmetik Satış Noktaları,
  • Kozmetik İmalatçıları,
  • Kamu Kurum ve Kuruluşları İçerisinde Yer Alan Kuaför ve Güzellik Salonları,

Eğitim tarih ve kur seçiminiz için detaylı bilgi alabilirsiniz.

bilgi için lütfen tıklayın