Kalıcı Makyaj Kursu

Kalıcı makyaj kursu ile mikro pigment uygulaması öğretilmektedir.

Kalıcı makyaj, tamamen organik boyaların mikro iğneler ile derinin altına enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen bir makyaj uygulamasıdır. Özellikle son dönemlerde güzellik sektöründe sıkça tercih edilen bu uygulama, ciltte herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmaz. Mikro Pigment Uygulaması olarak da anılan kalıcı makyaj uygulaması konusunda eğitimler alarak uzmanlaşabilir ve kariyerinize hemen başlayabilirsiniz. Bu doğrultuda L’uva Beauty & Academy olarak sunduğumuz kalıcı makyaj kursu süresince, hijyen ve sağlık kurallarına uygun uygulama yapmanın inceliklerine yönelik olarak uzmanlar eşliğinde nitelikli eğitimler verilmektedir.

Eğitim sonucunda kurs merkezimizde Milli Eğitim Merkezinin gözetiminde yapılacak sınav sonrası sertifika almaya hak kazanıyorsunuz.
M.E.B. onaylı sertifika sahiplerinin de katıldığı MASTER CLASS eğitimlerimizde ise visage, pigment, boya bilgisinin yanı sıra tüm püf noktalarıyla kalıcı makyaj teknik geliştirebilecekleri kurslarımız da mevcuttur. Bu eğitim bitiminde ise kurum sertifikası sahibi oluyorsunuz.

Güzellik sektöründe her geçen gün daha da artan personel ihtiyacına rağmen eğitimli ve donanımlı estetisyen bulmak oldukça zordur. Bu doğrultuda sektördeki trendlere ayak uydurarak gerekli eğitimleri alan ve kendini daima geliştiren personel ihtiyacı kalıcı makyaj kurslarında verilen eğitimler ile karşılanmaya çalışılmaktadır. Kursiyerler bu eğitimler sırasında pek çok konuda bilgi sahibi olmaktadır. Bu konular arasında; kıl anatomisi, renkler ve renk skalası, çizgiler ve şekiller, kullanılan cihazların teknolojisi, deri anatomisi ve fizyolojisi gibi konular yer almaktadır.

Teori ile başlayan eğitimlerimizde öncelik, kursiyerlerin hijyen standartlarına uygun olarak kalıcı makyaj yapmayı öğrenmeleridir. Yine adaylar; uygulama yapmadan önce hangi hazırlıkların yapılacağı, hangi şartlarda uygulama yapmaları gerektiği ve uygulama sonrasında neler yapmaları gerektiği ile ilgili tüm bilgileri teorik ve pratik olarak görmektedir.

Özel teknikler ile öğrenebileceğiniz uygulamalar:
  • Kalıcı kaş pigmentasyon
  • Kalıcı eyeliner pigmentasyon
  • Kalıcı dudak pigmentasyon

 

 

Eğitim tarih ve kur seçiminiz için detaylı bilgi alabilirsiniz.

bilgi için lütfen tıklayın