L’uva Beauty & Academy

2012 yılında Dr. Elif Çolak tarafından kurulan L’uva Klinik, 5 yıl gibi kısa bir sürede sektörde büyük bir başarı elde ederek geniş bir hasta kitlesine sahip olmuştur.

Sektörde tamamladığı 5 başarılı yılın ardından L’uva Klinik bölümlere ayrılarak, L’uva Klinik; L’uva Nail Spa, L’uva Fit halini almıştır. Büyüyen ve gelişen L’uva, sektörü yakından takip ederek yeni cihaz ve ürünler ile hastalarını buluşturmuştur.

Uzman Estetisyenler Yetiştirmek Amacı ile

Değişen ve gelişen L’uva Klinik yapısı ile birlikte sektörün en büyük ihtiyaçlarından biri olan uzman estetisyen açığını fark eden Dr. Elif Çolak, mesleğe iyi estetisyenler yetiştirmek, meslek sahibi olmayan kadınlara meslek edindirmek ve bu alanda bir fark yaratmak amacı ile L’uva Beauty & Academy bölümünü kurmuştur.

slider-01

Eğitim Sektörünün En İyisi Olmak İçin

Milli Eğitim Bakanlığını da arkasına alan L’uva, müfredat çeşitliliğini arttırmış birçok uygulama için ayrı ayrı M.E.B. onaylı sertifika verme hakkını kazanmıştır. En büyük hedefi ilkokul, ortaokul ve lise mezunu olan meslek edinememiş kadınlarımıza iş imkanı sağlamak ve mesleğini severek yapacak olan estetisyenler yetiştirmektir.

L’uva Beauty & Academy’i diğer eğitim kurumlarından ayırmak ve estetisyenliğe yeni bir soluk getirmek isteyen Dr. Elif Çolak, eğitim kadrosunda bizzat kendisi de bulunmaktadır. 

Uzman Estetisyenler Yetiştirmek Amacı ile

Kurumumuz eğitimde en büyük eksiklerden bir olan tecrübe kısmını gidermek, müfredat dışında yeni çıkan cihazları ve ürünleri de estetisyenlere tanıtmak için tüm mevzunlarına kendi kliniğinde staj hakkı vermektedir.

Böylece L’uva Beauty & Academy’den mezun olan tüm öğrenciler hem pratik hem teori kısmında eksizsiz bir şekilde mezun olacak L’uva’yı en iyi şekilde temsil edeceklerdir.

Vizyonumuz

Değişen ve gelişen dünyada modern kadının sosyal ve ekonomik hayata dâhil olması, kozmetik ürünlerine ve güzellik sektörüne olan ilgisin artırmıştır. Güzellik sektörüne artan bu ilgi ise ciddi bir istihdam ihtiyacını doğurmuş, uzman estetisyenlere olan ihtiyaç ise artmıştır. L’uva ise, bu ihtiyaç doğrultusunda sunduğu kaliteli eğitimler ile aranan bir kurum olarak hem güzellik sektörüne hem de öğrencilerine katkı sağlamayı kendisine amaç edinmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nı da arkasına alan L’uva, zaman içerisinde eğitim müfredatını çeşitlendirmiş ve güzellik sektöründe pek çok alanda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika vermeye hak kazanmıştır. Sektöründe bilinen ve kendini kanıtlamış bir kuruluş olarak hizmet sunmaya devam eden L’uva Beauty & Academy’nin en önemli hedefi ise ilkokul, orta ve lise mezunu olup henüz meslek edinememiş kadınları iş hayatına kazandırmak ve mesleğini severek yapacak uzman estetisyenler yetiştirmektir.

Misyonumuz

L’uva Beauty & Academy, uzman eğitmenler ve son teknoloji cihazlar ile sunduğu eğitimler ile pek çok kursiyerini ufku geniş ve teknoloji ile barışık estetisyenler olarak iş hayatına kazandırmıştır. Estetisyenlik eğitiminde en büyük eksiklerden birisi olan tecrübe kısmını gideren kurumumuz, müfredatın dışında kalan son teknoloji cihazları ve ürünleri kursiyerlerine tanıtmak için kendi kliniğinde staj hakkı da sunmaktadır.

Sonuç olarak L’uva Beauty & Academy eğitimlerini başarıyla tamamlayan tüm öğrenciler, tam donanımlı birer estetisyen olarak L’uva’yı en iyi şekilde temsil etmektedir.