Epilasyon – Depilasyon Kursu

Epilasyon – Depilasyon Kursu ile sağlık ve hijyen kuralları esas alınarak epilasyon ve depilasyon yetkinlik kazandırıyor. Kurs bitiminde bu alanda oldukça geniş olan iş olanaklarından faydalanabiliyor.

Kadınların pürüzsüz ve estetik bir cilde sahip olma arzusu, epilasyon alanında ciddi gelişmeler yaşanmasını ve yeni yöntemler geliştirilmesini sağlamıştır. Bu yöntemlerden bazıları tüylerden geçici olarak kurtulmayı sağlarken, bazıları ise tüy sorununu tamamen ortadan kaldırmaktadır. Bahsedilen yöntemler arasında ise epilasyon ve depilasyon yöntemleri yer almaktadır. Depilasyon yöntemi, tüylerin yalnızca deri üzerindeki kısmının çekip alınmasını sağlarken, epilasyon ise tüyün kökü ile birlikte alınmasını sağlamaktadır. Ancak özellikle iğneli epilasyonda derinin yapısı iyice incelenmeli, iğne seçimi ve el manipülasyonu eğitimli kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.  Siz de L’uva Beauty & Academy tarafından son teknoloji metotlar ile verilen epilasyon – depilasyon kursu sayesinde bu alanda yetkinlik kazanabilir ve kurs bitiminde geniş iş imkânlarından faydalanabilirsiniz.

Eğitimlerimiz teori ve pratik olarak son teknoloji metodlar ile verilir.

İstenmeyen tüylerden kurtulma ihtiyacı olan epilasyon, güzellik sektörünün en önemli konularından birisidir. Bu alanda yaşanan hızlı gelişmeler epilasyona olan talebin artmasına neden olmuş, buna paralel olarak nitelikli eleman ihtiyacı doğmuştur. Epilasyon – depilasyon kursu ise bu alanda nitelikli eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak hizmet sunmaktadır. Eğitimleri başarı ile tamamlayan adaylar, epilasyon ve depilasyon uygulamalarını tekniğine uygun olarak gerçekleştirebilmektedir.

Eğitimden sonra çalışabileceğiniz alanlar:
  • Güzellik salonları ve merkezleri
  • Kuaför salonları
  • Hastane ve kliniklerin ilgili bölümleri
  • Kaplıca ve banyo tesisleri
  • Lazer epilasyon salonları
  • Spa, thalosso terapi ve bakım merkezleri
  • Kamu kurum ve kuruluşlarının içerisinde yer alan güzellik ve kuaför salonları

 

Epilasyon-depilasyon kursu eğitim programı modüller halinde ve adayları sektöre hazırlar nitelikte oluşturulmuştur. Eğitim programının içerdiği ders ve modüller arasında ise; Kişisel Hijyen, Salon Hazırlığı, Saç ve Saçlı Deri Analizi, Alternatif Yöntemler ile Depilasyon, Müşteri Karşılama ve Uğurlama, Kozmetik Ürünler ile Depilasyon, Işıklı Epilasyon ve Elektrik Akımları ile Epilasyon gibi modüller yer almaktadır.

Adaylar, eğitim süresinin tamamlamalarının ardından Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcilerinin gözetiminde kurs bitirme sınavına girmektedir. Bu sınavdan başarılı olan adaylar ise MEB onaylı sertifika almaya hak kazanırlar ve bu sertifika ile geniş iş olanaklarından faydalanabilmektedir. Eğer siz de epilasyon – depilasyon alanında kendinizi geliştirmek ve meslek edinmek istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilir, epilasyon-depilasyon kursu fiyatları ve diğer detaylar ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Eğitim tarih ve kur seçiminiz için detaylı bilgi alabilirsiniz.

bilgi için lütfen tıklayın