Cilt Bakımı ve Güzellik Kursu

Cilt Bakımı ve Güzellik Kursu ile cilt temizliği ve bakımı, cilt tanıma, ürün uygulama gibi konularda hijyen ve sağlık kurallarına dayalı konuları öğrenecek ve bu işi yapmaya yetkinlik kazanarak meslek sahibi olabilirsiniz.

Eğitim sonucunda kursumuzda Milli Eğitim Merkezinin gözetiminde yapılacak sınav sonrası sertifika almaya hak kazanıyorsunuz.

Cilt bakımı, hemen herkesin ihtiyaç duyduğu zaruri ihtiyaçlardan birisidir. Özellikle kadınların önem verdiği yüz güzelliğinin korunması adına, 25 yaş sonrasında ortaya çıkan yaşlanma belirtileri, göz çevresine oluşan çökmeler ve kontur bozukluklarının profesyonel cilt bakımı ile kontrol altına alınması oldukça önemlidir. Siz de L’uva Beauty & Academy tarafından sunulan cilt bakımı ve güzellik kursu eğitimlerine katılabilir; cilt temizliği ve bakımı, cilt tanıma ve ürün uygulama gibi konular üzerine alacağınız eğitimler ile bu işi yapmaya yetkinlik kazanabilirsiniz.

Günümüzün en popüler mesleklerinden birisi olan güzellik uzmanlığı, her geçen gün artan müşteri portföyü sayesinde oldukça ideal bir kariyer tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu mesleği yapmak için eğitimlere katılan adaylar, kurs programı kapsamında verilecek eğitimler ile profesyonel cilt bakımı konusunda hem teorik hem de uygulamalı dersler almaktadır. Yine adaylar, eğitim sürecinin ardından Milli Eğitim Merkezi’nin gözetiminde yapılan sınavdan başarılı olmaları durumunda onaylı uzmanlık sertifikası almaya hak kazanmakta ve birçok alanda çalışma imkânı bulmaktadır.

Eğitimden sonra çalışabileceğiniz alanlar:
  • Güzellik salonları ve merkezleri
  • Kuaför salonları
  • Hastane ve kliniklerin ilgili bölümleri
  • Kaplıca ve spa tesisleri
  • Kamu kurum ve kuruluşlarının içerisinde yer alan kuaför ve güzellik salonları

 

Kurssonrasında çalışılabilecek alanlar kısaca yukarıda bahsedildiği gibidir. Ayrıca cilt bakımı ve güzellik kursu eğitimlerimize ilköğretim mezunu ve 16 yaşından büyük hemen herkes katılabilmektedir. Yine cilt bakımı kozmetikleri, cilt temizliği ve bakımı program içeriğine sahip kursu tamamlayan bireyler, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika ile güzellik uzmanı olarak çalışmaya başlayabilirler.

Tüm bunların yanı sıra eğer siz de meslek edinmek ve güzellik sektöründe hizmet vermek istiyorsanız bizimle iletişime geçerek güzellik kursu fiyatları ile ilgili bilgi alabilir, tecrübeli ve uzman kadrodan kaliteli bir eğitim alma imkânı bulabilirsiniz.

 

 

Eğitim tarih ve kur seçiminiz için detaylı bilgi alabilirsiniz.

bilgi için lütfen tıklayın
Cilt Bakımı ve Güzellik Kursu ile cilt temizliği ve bakımı, cilt tanıma, ürün uygulama gibi konularda hijyen ve sağlık kurallarına dayalı konuları öğrenecek ve bu işi yapmaya yetkinlik kazanarak meslek sahibi olabilirsiniz.